Mity na temat trądziku. Uważaj na nieprawdziwe informacje!

Osoby zmagające się z trądzikiem często walkę z nim rozpoczynają od  wyszukiwania różnych informacji i porad na temat trądziku, czy to wśród znajomych i rodziny, czy też w Internecie. Niestety często natrafiają na popularne, choć niesprawdzone i nieprawdziwe informacje. Niektóre mity na temat trądziku, choć popularne, są zupełnie wyssane z palca! Nie dość, że utrudniają one walkę z tą przypadłością, to jeszcze mogą w niej zaszkodzić! W dzisiejszym artykule raz na zawsze rozprawimy się z dziesięcioma najpopularniejszymi mitami na temat trądziku. Jazda!

Mit pierwszy: trądzik powodowany jest niewłaściwą higieną

Pomimo szerokiego dostępu do informacji ten mit wciąż jest obiegowo rozprowadzany wśród ludzi, przez co trądzik zaczyna być kojarzony z niewłaściwą higieną i brudem. Zupełnie bezpodstawnie!

Mit drugi: częste mycie twarzy pomaga w walce z trądzikiem

Mit ściśle powiązany w pierwszym, i tak samo jak on, nie ma zupełnie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wprost przeciwnie, zbyt częste mycie twarzy nie tylko nie pomoże, ale i zaszkodzi naszej skórze zwiększając produkcję sebum!

Mit trzeci: wyciskanie pryszczy pomaga w pozbyciu się trądziku

Bardzo popularny i równie szkodliwy mit. Jest dokładnie na odwrót! Wyciskanie krost prowadzi do powiększenia stanu zapalnego, przyczynia się do powstawania blizn po krostach i powstawania nowych wyprysków poprzez rozprowadzanie bakterii po skórze. Pryszczy absolutnie nie wolno wyciskać!

Mit czwarty: trądzikiem można się zarazić

Stwierdzenie absolutnie bezpodstawne! Bakterie przyczyniające się do powstawania stanów zapalnych i tym samym krost, znajdują się w tej samej postaci i ilości również na skórze osób niedotkniętych tą przypadłością.

lek na trądzik

Już teraz sprawdź naszą UNIWERSALNĄ KURACJĘ PRZECIWTRĄDZIKOWĄ, która pomoże Ci pozbyć się trądziku nawet w 3 miesiące, niezależnie od jego rodzaju!

Mit piąty: trądzik jest powodowany niewłaściwą dietą

Niewłaściwa dieta rzeczywiście może wpływać na zaostrzenie objawów trądziku, ale w żadnym wypadku nie jest jego główną przyczyną! Oczywiście nie zmienia to faktu że warto zadbać o swoją dietę.

Mit szósty: intensywne opalanie pozwala pozbyć się trądziku

Bardzo szkodliwy mit! Krótkie sesje kąpieli słonecznych mogą być korzystne dla cery trądzikowej, jednak długotrwałe i zbyt intensywne opalanie powoduje nie tylko nie pomaga, ale i pogarsza stan cery! Dzieje się to poprzez powodowanie podrażnień i przesuszenia skóry.

Mit siódmy: aktywność seksualna pomaga w walce z trądzikiem

Badania nie wykazały żadnej zależności pomiędzy zwiększoną aktywnością seksualną a redukcją zmian trądzikowych. Nie ma ona żadnego wpływu na trądzik, ani pozytywnego, ani negatywnego.

Mit ósmy:  czekolada wpływa na powstawanie trądziku i nasilenie jego objawów

Wokół wpływu czekolady na trądzik prowadzone jest wiele dyskusji, przeważa jednak opinia o jej wpływ na powstawanie trądziku. Żadne badania nie wykazały jednak wpływu spożywania czekolady na trądzik! To dobra wiadomość dla wszystkich fanów czekolady 🙂

Mit dziewiąty: każdą formę trądziku należy leczyć antybiotykiem

Jak widać niektóre mity na temat trądziku mogą nawet wywoływać szkody w naszym organiźmie! W naszych czasach panuje dziwna moda na antybiotyki, dlatego są one często nadużywane i przyjmowane praktycznie przy każdej dolegliwości… Antybiotyki zażywa się wyłącznie gdy zajdzie taka potrzeba, a ich bezpodstawne stosowanie przyniesie więcej szkód niż korzyści!

Mit dziesiąty: suplementy na trądzik to  strata pieniędzy, i tak nie działają

Mit ten ma dość mocne podstawy, bo większość rozreklamowanych suplementów spotykanych w drogeriach faktycznie niesie za sobą jedynie efekt placebo, nie warto jednak uogólniać. Na rynku istnieją silne i zawierające skutecznie działające substancje aktywne, poparte wieloma badaniami i pozytywnymi opiniami setek tysięcy zadowolonych użytkowników. Tylko w ten sposób możemy tak naprawdę ocenić skuteczność działania danego suplementu.

Zapraszamy do artykułów Co powinien zawierać suplement na trądzik? Jakie suplementy wybrać w walce z trądzikiem? oraz  Suplementy pomocne w leczeniu trądziku. Jaki suplement wybrać żeby pozbyć się trądziku? Recenzja suplementu na trądzik Derminax, gdzie kompleksowo omawiamy kwestię leczenia trądziku suplementami.


Autor artykułu: dr hab n. med. Andrzej Rybak

 
Kategorie: Artykuły

1 Komentarz

Monika · Listopad 25, 2017 o 10:51 pm

oooo super art do tej pory myślałam że opalanie to najlepsze co może spotkać moją buźkę…czas chyba zmienić ten szkodliwy nawyk ^^

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *