co to jest trądzik, leczenie trądziku

Według statystyk blisko 85% przynajmniej raz w życiu zmagało się z trądzikiem. Do niedawna trądzik kojarzony był głownie z nastolatkami i burzą hormonów, jednak coraz częściej problem ten występuje również u dorosłych. Czym tak naprawdę jest trądzik i co jest jego przyczyną? Pomimo wielu lat  badań wciąż do końca nie wiadomo, co tak naprawdę jest przyczyną trądziku, a także dlaczego podczas gdy niektórzy zmagają się z tym problemem przez wiele lat,  inni mogą się cieszyć zdrową skórą bez żadnych wyrzeczeń ani wytężonej pielęgnacji.

Jak powstaje trądzik?

W powstawaniu trądziku decydującą rolę odgrywają niestety nasze geny.  Niektórzy z nas mają po prostu zapisaną w genach większą tendencję do powstawania trądziku. Decyduje o tym również nasz układ hormonalny (między innymi to zmiany w gospodarce hormonalnej są przyczyną tak zwanego trądziku młodzieńczego). Ciekawostkę może stanowić fakt, że jesteśmy jedynymi ssakami (mało tego, jedynymi stworzeniami) u których można stwierdzić występowanie tej przypadłości.

Jak można najprościej opisać mechanizm powstawania trądziku? Komórki skóry namnażając się tworzą kolejne warstwy, które wypierają martwy naskórek, który z kolei gromadzi się i tym samym zatyka pory. Na naszej skórze żyją miliony bakterii żywiących się łojem produkowanym przez gruczoły. Bakterie te gromadzące się w zatkanych porach mogą powodować powstawanie stanu zapalnego i powstawanie zaognionego. wyprysku. Przyczyny powstawania trądziku mają jednak charakter indywidualny, dlatego każdy przypadek powinien być właśnie tak rozpatrywany

Rodzaje trądziku

Co to jest trądzik. Rodzaje trądziku. Leczenie trądziku

Powyższa grafika przedstawia różne postacie trądziku, jednak niezależnie od postaci w jakiej występuje, należy pamiętać że trądzik to choroba jak każda inna i należy do niego podejść jak do każdej innej choroby! Z całą pewnością nie warto go zostawiać samemu sobie, myśląc że „samo przejdzie”, gdyż nieleczony trądzik nie tylko jest problemem natury estetycznej, ale także bywa bolesny, a przede wszystkim może przyprawiać nas o kompleksy, zmniejszać samoocenę, poczucie własnej wartości i pewność siebie w kontaktach z innymi.

Poszczególne rodzaje trądziku różnią się od siebie nie tylko genezą powstania, ale także sposobem leczenia. Powstające zmiany skórne wymagają specyficznej pielęgnacji. Dlatego też walkę z trądzikiem warto rozpocząć właśnie od określenia rodzaju zmian skórnych i do nich dopasować codzienną pielęgnację cery. Niezależnie jednak od przyczyny powstawania, koniecznością jest wspomaganie swojego organizmu od wewnątrz za pomocą odpowiednio spreparowanych środków i suplementów.

Jak leczyć trądzik?

Wyleczenie trądziku w 100% jest jak najbardziej możliwe! Dlatego też warto już dziś zdecydowanie wypowiedzieć mu wojnę! Już teraz zapoznaj się z NASZĄ UNIWERSALNĄ METODĄ NA TRĄDZIK, która pomoże Ci zwalczyć każdy rodzaj trądziku nawet w 3 miesiące! Niezależnie od tego jakie są przyczyny powstawania trądziku, stosując odpowiednie metody możesz go pokonać! Zapraszamy również do serii artykułów, z których dowiesz się między innymi o naturalnych metodach walki z trądzikiem, a także poznasz najskuteczniejsze suplementy zwalczające trądzik:

Rodzaje trądziku. Jak powinno się leczyć poszczególne rodzaje trądziku?

Co powinien zawierać suplement na trądzik? Jakie suplementy wybrać w walce z trądzikiem?

Suplementy pomocne w leczeniu trądziku. Jaki suplement wybrać żeby pozbyć się trądziku? Recenzja suplementu na trądzik Derminax

“Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakich produktów warto unikać żeby zachować zdrową i piękną cerę?” jest zablokowany Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakich produktów warto unikać żeby zachować zdrową i piękną cerę?

Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakie produkty pomogą pozbyć się trądziku?

Domowe sposoby na trądzik. 8 skutecznych i sprawdzonych sposobów na pozbycie się trądziku!

Domowe toniki na trądzik. Skuteczne, proste w przygotowaniu i pomagające w walce z trądzikiem!

Domowe sposoby na trądzik. Sprawdzone, skuteczne i proste do wykonania maseczki pomagające w walce z trądzikiem!

Popularne mity na temat trądziku. Rozprawimy się z nimi raz na zawsze!

Pokonaj trądzik raz na zawsze! Uniwersalna METODA NA TRĄDZIK, która pomoże Ci w zwalczeniu każdego rodzaju trądziku nawet w 3 miesiące!

derminax lek na trądzik

 
Kategorie: Artykuły

1 Komentarz

Elena · Listopad 28, 2017 o 3:01 pm

Czas wziąć się za swoją buźkę, bo ten trądzik już mnie dobija ;_;

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *