Co to jest trądzik, podstawowe informacje na temat trądziku. Leczenie trądziku

Według statystyk blisko 85% przynajmniej raz w życiu zmagało się z trądzikiem. Do niedawna trądzik kojarzony był głownie z nastolatkami i burzą hormonów, jednak coraz częściej problem ten występuje również u dorosłych. Czym tak naprawdę jest trądzik i co jest jego przyczyną? Pomimo wielu lat  badań wciąż do końca nie wiadomo, co tak naprawdę jest przyczyną trądziku, a także dlaczego podczas gdy niektórzy zmagają się z tym problemem przez wiele lat,  inni mogą się cieszyć zdrową skórą bez żadnych wyrzeczeń ani wytężonej pielęgnacji.

W powstawaniu trądziku decydującą rolę odgrywają niestety nasze geny.  Niektórzy z nas mają po prostu zapisaną w genach większą tendencję do powstawania trądziku. Decyduje o tym również nasz układ hormonalny (między innymi to zmiany w gospodarce hormonalnej są przyczyną tak zwanego trądziku młodzieńczego). Ciekawostkę może stanowić fakt, że jesteśmy jedynymi ssakami (mało tego, jedynymi stworzeniami) u których można stwierdzić występowanie tej przypadłości.

Jak można najprościej opisać mechanizm powstawania trądziku? Komórki skóry namnażając się tworzą kolejne warstwy, które wypierają martwy naskórek, który z kolei gromadzi się i tym samym zatyka pory. Na naszej skórze żyją miliony bakterii żywiących się łojem produkowanym przez gruczoły. Bakterie te gromadzące się w zatkanych porach mogą powodować powstawanie stanu zapalnego i powstawanie zaognionego. wyprysku.

Co to jest trądzik. Rodzaje trądziku. Leczenie trądziku

Powyższa grafika przedstawia różne postacie trądziku, jednak niezależnie od postaci w jakiej występuje, należy pamiętać że trądzik to choroba jak każda inna i należy do niego podejść jak do każdej innej choroby! Z całą pewnością nie warto go zostawiać samemu sobie, myśląc że „samo przejdzie”, gdyż nieleczony trądzik nie tylko jest problemem natury estetycznej, ale także bywa bolesny, a przede wszystkim może przyprawiać nas o kompleksy, zmniejszać samoocenę, poczucie własnej wartości i pewność siebie w kontaktach z innymi.

Dlatego też warto już dziś zdecydowanie wypowiedzieć mu wojnę! Już teraz zapoznaj się z NASZĄ UNIWERSALNĄ METODĄ NA TRĄDZIK, która pomoże Ci zwalczyć każdy rodzaj trądziku nawet w 3 miesiące! Zapraszamy również do serii artykułów, z których dowiesz się między innymi o naturalnych metodach walki z trądzikiem, a także poznasz najskuteczniejsze suplementy zwalczające trądzik:

Rodzaje trądziku. Jak powinno się leczyć poszczególne rodzaje trądziku?

Co powinien zawierać suplement na trądzik? Jakie suplementy wybrać w walce z trądzikiem?

Suplementy pomocne w leczeniu trądziku. Jaki suplement wybrać żeby pozbyć się trądziku? Recenzja suplementu na trądzik Derminax

“Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakich produktów warto unikać żeby zachować zdrową i piękną cerę?” jest zablokowany Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakich produktów warto unikać żeby zachować zdrową i piękną cerę?

Wpływ diety na trądzik. Dieta na trądzik. Jakie produkty pomogą pozbyć się trądziku?

Domowe sposoby na trądzik. 8 skutecznych i sprawdzonych sposobów na pozbycie się trądziku!

Domowe toniki na trądzik. Skuteczne, proste w przygotowaniu i pomagające w walce z trądzikiem!

Domowe sposoby na trądzik. Sprawdzone, skuteczne i proste do wykonania maseczki pomagające w walce z trądzikiem!

Popularne mity na temat trądziku. Rozprawimy się z nimi raz na zawsze!

Pokonaj trądzik raz na zawsze! Uniwersalna METODA NA TRĄDZIK, która pomoże Ci w zwalczeniu każdego rodzaju trądziku nawet w 3 miesiące!

 

lek na trądzik

 
Kategorie: Artykuły

1 Komentarz

Elena · Listopad 28, 2017 o 3:01 pm

Czas wziąć się za swoją buźkę, bo ten trądzik już mnie dobija ;_;

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *